beta
Powrót
Stoły i stoliki

Palafitte ława

Comforty_PALAFITTE_LUCIDI-PEVERE_005
pallafite_comforty_caffe_table_fullres
comforty_packshot__0607_ab
Comforty_PALAFITTE_Lucidi-Pevere_972
Zapytaj o produkt

"„Palafitte” oznacza w języku włoskim dom na palach. Słowem tym określa się budowle stawiane na obszarze północnych Włoch w czasach przedrzymskich. To synonim prywatności i intymności, odnosi się do domu jako całości – wraz z pokojami i ludźmi w nich – wzniesionego na palach ponad powierzchnią ziemi lub nad wodą."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Stolik kawowy przeznaczony do użytku domowego i przestrzeni publicznej
Konstrukcja Nogi i blat z litego drewna dębowego i MDF, fornirowany, olejowany; – opcjonalnie, za dopłatą, blat z litego drewna dębowego i MDF, fornirowany, lakierowany, w kolorach z kolekcji fornirów Comforty lub w kolorach z palety RAL; nogi z litego drewna, lakierowane w kolorze blatu

Realizacje

Geneza i inspiracje

Wielka liczba możliwych kombinacji to zdecydowana zaleta tego projektu. Kolekcja Palafitte powstała na użytek domowy, jednak dzięki swej modułowości może być równie interesująca jako produkt przeznaczony na rynek kontraktowy. – LucidiPevere

Rodzinę nowoczesnych sof Palafitte znanego projektu włoskiego duetu LucidiPevere z Udine (Paolo Lucidi, Luca Pevere) uzupełnia stolik o tej samej nazwie. Dostępny od 2022 w dwóch wysokościach i kilku rozmiarach, cechuje się doskonałą jakością, przyjaznym kształtem, pięknymi i praktycznymi detalami. Jego fornirowany blat uzupełniają podniesione krawędzie i naroża wykonane z litego dębu. Niebanalną, unoszącą się na ziemią formę, dopełniają cofnięte pod blat, wyokrąglone nóżki dębowe. Dzięki poszerzonej gamie rozmiarów, Palafitte znajdzie zastosowanie w wielu aranżacjach salonu, recepcji czy biur.

Lekka w wyrazie, ale spora praktyczna powierzchnia stolika sprawdzi się w aranżacji z wieloma modelami mebli z naszej kolekcji. Gama kolorystyczna pozwoli także zdecydować, czy stolik na nawiązywać do kolorystyki podłogi i dębowych nóżek, czy może przybrać bardziej zdecydowany charakter. W każdym wypadku wzornictwo Palafitte zwracać będzie uwagę.