beta
Powrót
Lampy

Genotyp

GENOTYP_T_RYGALIK2
GENOTYPE_T_RYGALIK6image
GENOTYP_T_RYGALIK5image1
GENOTYP_T_RYGALIK1
GENOTYP_T_RYGALIK2
GENOTYP_T_RYGALIK3
GENOTYP_T_RYGALIK4
Zapytaj o produkt

"Lampa z formowanego na gorąco Corianu lub Hi-Maxu. Produkt zaskakujący niecodziennym wykorzystaniem tego innowacyjnego materiału i subtelnym pięknem, emanującym z perfekcyjnej w proporcjach bryły. Doskonały do nowoczesnych wnętrz, świetnie sprawdza się zarówno w roli delikatnego źródła światła, jak i głównego akcentu wzorniczego. Jego sensoryczna faktura i dodająca lekkości przepuszczalność światła kontrastują z solidnością, stabilnością i masą."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Lampa przeznaczona do wnętrz domowych i przestrzeni publicznej
Konstrukcja Wykonana z tworzywa HI-MACS
Źródło światła Świetlówka energooszczędna, moc zależy od wielkości lampy

Realizacje

Geneza i inspiracje

Genotyp jest projektem innowacyjnym, gdyż wykorzystuje w sposób nietypowy materiał wykończeniowy słynący ze swojej formuły i właściwości. Czerpiąc z jego potencjału, tworzy nową wartość. Stanowi idealny przykład funkcjonalnego i nowoczesnego myślenia o wzornictwie.

Ta zaprojektowana w 2007 roku lampa od momentu nawiązania współpracy z Tomkiem Rygalikiem stała się dla nas jednym z symboli przemiany millenijnej, zachodzącej w polskim wzornictwie. Realizacja tego projektu nie była łatwa. Ale zamysł Tomka Rygalika, by poszukiwać nowych zastosowań dla materiału, przeskalowywać, powielać charakterystyczną sylwetkę, wydawał się inspirujący i godny upamiętnienia. Nie chcieliśmy, by ten projekt wylądował w szufladzie. Czas pokazał, że ten produkt był wart wysiłku i pracy rozwojowej. Genotyp uświetnia wiele przestrzeni publicznych i prywatnych. Był jednym z charakterystycznych elementów wyposażenia wnętrz Rady Unii Europejskiej w ramach pierwszej polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Znaleźć go można także w symbolicznych dla Warszawy przestrzeniach Rotundy, jednego z gmachów banku PKO znajdującego się przy skrzyżowaniu najważniejszych arterii miejskich – ulicy Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich. Wzornictwo lampy docenione zostało przez gremium kuratorów galerii polskiego wzornictwa w Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie wyróżnia się na tle ekspozycji swoją charakterystyczną, mocno zarysowaną sylwetą.

Inne lampy comforty