beta
Powrót
Krzesła

Gnu

Comforty_packshot_Gnu_0135_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0165_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0074_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0077_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0082_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0108_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0116_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0118_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0135_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0169_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0174_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0183_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0199_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0218_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0223_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0230_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0236_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0243_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0246_Hires
Comforty_packshot_Gnu_0256_Hires
Zapytaj o produkt

"Gnu to komfortowe, tapicerowane krzesło o solidnej, drewnianej konstrukcji i niepowtarzalnej, współczesnej sylwetce. O jego luksusowym charakterze decydują konsekwentnie wypracowane detale i zastosowane łączenia materiałów, dzięki którym udało się uzyskać niepowtarzalny efekt w tak popularnej kategorii mebli. Ale jak w większości projektów, to właśnie detale decydują o ostatecznym efekcie i pięknie produktu. Przystępując do pracy nad krzesłem Gnu, chcieliśmy stworzyć mebel będący synonimem współczesnego luksusu, posiadający rzadkie cechy, które wyróżnią krzesło na tle bogatej oferty rynkowej. Chcieliśmy, by Gnu było pokazem kunsztu rzemieślniczego, który staramy się pielęgnować wraz z kooperującymi z nami pracowniami i zakładami. Naszą intencją było stworzenie krzesła, które będzie nawiązywało do dawnej szkoły myślenia o projektowaniu mebli na pokolenia, mebli trwałych, solidnych, poddających się łatwo konserwacji, mebli, które poprzez swoją długowieczność i cechy indywidualne nabierają wartości symbolicznej, towarzysząc nam w codzienności."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Krzesło tapicerowane przeznaczone do wnętrz domowych oraz przestrzeni publicznej
Konstrukcja Nogi z litego drewna dębowego, dostępne w kolorach fornirów dębowych z kolekcji fornirów Comforty Opcjonalnie, za dopłatą: nogi lakierowane w kolorach z palety RAL, oraz w wykończeniu mat z drobinami kwarcu
Siedzisko Wykonane ze sklejki, oklejone pianką wysoko-sprężystą
Oparcie Konstrukcja metalowa zatapiana w piance wylewanej w formie

Realizacje

Geneza i inspiracje

Jednak tak odważne i ambitne podejście niesie ze sobą ryzyko i niepewność. W przypadku Gnu udało się połączyć i wdrożyć do produkcji technologie, które na początku wydawały się bardzo trudne w połączeniu, a kolejne próby nie przybliżały do finału. Ostatecznie jednak dzięki współczesnym narzędziom precyzyjnego skrawania i obróbki drewna, odlewaniu pianki z form i naszej determinacji, mebel trafił do regularnej produkcji. Talent Tomka Rygalika oraz nasze wysiłki doceniły także kuratorki kolekcji polskiego wzornictwa. Krzesło Gnu trafiło bowiem na stałą ekspozycję wzornictwa w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Warszawie. To dla nas symboliczne zwieńczenie ciężkiej pracy nad tym zaawansowanym meblem, istotnie wyróżniającym się na tle zbiorów muzeum. Miękkie siedzisko i charakterystyczny zaokrąglony kształt oparcia zapewniają wyjątkową wygodę i dobre podtrzymanie pleców i ramion. Wyrafinowana technologia zespolenia elementów tapicerowanych z drewnianym stelażem czyni mebel innowacyjnym i wyrazistym, idealnie wpisującym się we współczesne wnętrza. Szlachetne, drewniane wykończenia dzięki precyzyjnie spasowanym elementom podkreślają luksusowy charakter Gnu.

Odlewane w formie oparcie gwarantuje niezmienność kształtu i trwałość nawet przy intensywnym użytkowaniu. Trwały i odporny stelaż wykonany jest z litego, fornirowanego drewna bukowego.

Szeroka gama kolorystyczna naturalnych fornirów pozwala łatwo komponować lekkie w wyrazie krzesło z korespondującą z Gnu kolekcją stołów Xylo. W zależności od doboru kolorystyki i tapicerki Gnu spełnia swoją funkcję zarówno w przestrzeniach domowych, jak i prestiżowych wnętrzach publicznych.