beta
Powrót

Comforty dla NOMUS

NOMUS czyli nowe muzeum sztuki w Gdańsku, jest najmłodszym oddziałem Muzeum Narodowego w Polsce.  Utworzone zostało na dawnych terenach historycznej Stoczni gdańskiej, w siedzibie dawnej szkoły dla robotników.

XIX wieczny budynek poddany został gruntownej rewitalizacji.  W projekcie Istotną rolę obok nowoczesnych przestrzeni wystawienniczych, odgrywa także otwarte dla wszystkich gości wielofunkcyjne lobby. Jego powstanie to efekt inicjatywy showroomu mesmetric, która zaprosiła Comforty do udziału w projekcie. Dzięki temu, pro bono, zaprojektowaliśmy z mesmetric modułową aranżację, która pozwoli na pełne wykorzystanie tej atrakcyjnej przestrzeni. Bohaterem przestrzeni stała się najnowsza kolekcja sof Hillrock projektu Mai Ganszyniec. 

Jej zapadająca w pamięć, przyjazna sylwetka stała się charakterystycznym elementem aranżacji lobby NOMUS. Kolorystyka Hillrock, poprzez zastosowaną paletę błękitów, granatów i szarości, przywołuje skojarzenia z nadbałtyckim krajobrazem. Zastosowane w NOMUS meble Comforty projektu Mai Ganszyniec to harmonijne kompozycje, tworzące funkcjonalne układy brył. Pozwalają na wygodne przekształcanie przestrzeni w zależności od potrzeb (koncerty, panele dyskusyjne, inne wydarzenia). Znakomicie współgrają̨ z zastaną architekturą budynku. Co ważne, fotele i stoliki Hillrock tapicerowane są tkaninami pochodzącymi w 98% z recyclingu (tzw. „post-consumer polyesther”). Zgodnie ze swoją długoletnią strategią, marka Comforty wspiera instytucje kultury prezentujące sztukę współczesną, wysoki poziom artystyczny i promujące współczesną refleksję w oparciu o najwyższe standardy debaty i wyrazu artystycznego.