beta
Powrót

Odkryj nowości Comforty

Nowością w ofercie mebli tapicerowanych jest Ume – kolekcja siedzisk (sofa, fotel) przeznaczonych do przestrzeni publicznych jak i użytku domowego. Wyrazisty wygląd sofy i foteli prezentowanych na stoisku, Ume zawdzięcza tkaninom projektu Akira Minagawa dla marki Kvadrat. Deseń cyfrowego haftu koresponduje z asymetryczną, unikalną formą, wzbogaconą o detale tapicerowania. Prosty gest tapicerowania polegający na dwukrotnym przełożeniu tkaniny, nawiązuje do tradycyjnego japońskiego sposoby zakładania ubioru. 
 
Kolejnym krokiem milowym w rozwoju portfolio marki jest modułowy system pułek Anvil projektu Krystiana Kowalskiego.  
Stanowiący idealne połączenie funkcjonaności i kreatywności, system Anvil, wywodzi się estetycznie z prezentowanego w 2015 roku stolika pomocniczego Anvil. Ten sam, wspólny dla całej kolekcji, heksagonalny detal elementów stalowych, wykorzystany w regale, stanowi wyrazisty akcent estetyczny. Jednak modułowość, nieskomplikowany system konfiguracji zestawów niemal nieograniczonych długością i wysokością, sytuują ten produkt w nurcie współczesnych, zaawansowanych wzorniczo mebli do przechowywania. Jego atut to możliwość samodzielnej konfiguracji w oparciu o klarowny schemat i konstrukcję, unikającą zbędnych, komplikujących elementów. System Anvil to idealne rozwiązanie do przechowywania i organizacji przestrzeni. Rozwój tej kolekcji Pozwoli Comforty na rozbudowę oferty dedykowanej przestrzeni pracy w domu i w biurze. 
 
 
Oprócz najnowszych produktów, Comforty prezentuje także ubiegłoroczne nowości i wybrane produkty z kolekcji w nowych odsłonach kolorystycznych. 
 
Prezentacja targowa skupia uwagę na sofie Mark projektu Anderssen&Voll Studio z Norwegii. Dedykowana zarówno przestrzeniom domowym jak i publicznym sofa, wyraża współczesną fascynację modernizmem i estetyką skandynawską, nadającą meblom wyrazisty, rozpoznawalny charakter. Wyrafinowane detale podstawy z dębowego, litego, woskowanego drewna oraz ciepły, przytulny kształt sofy, nawiązują do najlepszych tradycji europejskiego projektowania mebli, które przeszły próbę czasu zarówno pod względem ich estetyki jak i technologii. Prezentowana po raz pierwszy na targach sofa Mark, pokazana została w nowej tkaninie Drop marki Febrik, którą zaprojektowani Torbøjrn Anderssen i Espen Voll – autorzy projektu sofy Mark. 
 
Projekt stoiska: Dorota Koziara Studio 
 
Specjalne podziękowania: 
 
Cotto d’Este 
Dawidczyk  
Kerlite 
Foscarini  
Pulpo