beta
Powrót
Łóżka

Floe

Comforty_FLOE_Dorota_Koziara_797_3000px
Comforty_FLOE_Dorota_Koziara_823_3000px
Comforty_FLOE_Dorota_Koziara_797_3000px
Comforty_FLOE_Dorota_Koziara_813_3000px
Comforty_FLOE_Dorota_Koziara_835_3000px
Comforty_FLOE_Dorota_Koziara_855_3000px
Comforty_FLOE_Dorota_Koziara_859_3000px
Zapytaj o produkt

"Łóżko Floe zainspirowały obecne w naturze efemeryczne i geometryczne formy. W projekcie zestawione pod różnymi kątami tapicerowane elementy tworzą plastyczną kompozycję, która zyskuje rytm i wyrazistość, nabiera zdecydowanego kształtu i funkcji. Dostępne jest dla trzech szerokości materaca. Wezgłowie występuje w dwóch formach, węższej, podstawowej, oraz rozbudowanej o dodatkowe, ruchome skrzydła, pozwalające na regulację kąta ustawienia boków. Do połączenia wezgłowia z bokami użyliśmy bardzo prostego materiału – pionowego pasma grubej, siodłowej skóry pochodzącej z lokalnej garbarni. Wykorzystując jej naturalne, elastyczne właściwości, łatwo regulować kąt nachylenia boków, nadając kompozycji łóżka bardziej otwarty lub intymny charakter."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Łożko przeznaczone do wnętrz domowych i przestrzeni publicznej
Konstrukcja – tapicerowany szkielet wykonany z płyty meblowej z elementami drewna liściastego oraz ze sklejki – listwy sprężynujące
Wezgłowie Pianka poliuretanowa, włóknina poliestrowa

Geneza i inspiracje

Dla szukających bardziej horyzontalnego, spokojniejszego efektu przygotowaliśmy wersję z niskim oparciem.

Dzięki zaprojektowanym w wezgłowiu wgłębieniom, powstałym przez zbiegające się boki trójkątnych elementów wyciętych pod różnymi kątami, możliwe jest czytanie i relaks w pozycji siedzącej – z wygodnym ułożeniem pleców w miękkim profilowaniu oparcia.

Różne kąty płaszczyzn trójkątów, wykorzystanie właściwości i deseni miękkich materiałów tapicerskich oraz rytmiczne podziały zagłówka łóżka tworzą optyczną, dynamiczną grę światła i cienia. Floe poprzez swój rozrzeźbiony kształt zagłówka wprowadza we wnętrza dodatkowy aspekt dekoracyjny. Łóżko może być sytuowane wobec ściany lub jako wolnostojące. Przestrzeń za rozbudowanym wezgłowiem można wykorzystać do zaaranżowania garderoby lub miejsca do pracy. Floe dostępne jest dla trzech szerokości materaca – 160, 180 i 200 cm. Wezgłowie można wybrać w wersji klasycznej lub rozbudowanej o dodatkowe, ruchome boki. W dwóch wysokościach.

Inne łóżka comforty