beta
Powrót
Stoły i stoliki

Circus

Comforty_Circus_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_2
Comforty_Circus_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_4
Comforty_Circus_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_1
Comforty_Circus_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_2
Comforty_Circus_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_3
Comforty_Circus_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_5
Comforty_Circus_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_6
Comforty_Circus_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_7
Comforty_Circus_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_8
Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-095
Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-106
Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-125
Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-130
Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-132
Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-144
Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-169
Comforty_Oyster Lounge_Krystian Kowalski_
Comforty_Oyster_Milan 2019
Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-271
Comforty-Milano2018-photoshoot-photo-Ernest_Winczyk--149
Zapytaj o produkt

"Typologię tego mebla na planie koła można wywodzić z historii architektury starożytnego Rzymu. Pierwszy okrągły budynek tzw. cyrku w antycznym Rzymie nosił nazwę „Circus Maximus” i powstał w dolinie pomiędzy wzgórzami Palatyńskim i Awentyńskim. Budynek ten skonstruowano w okresie starożytnej monarchii, początkowo całkowicie z drewna. Architektura cyrków z biegiem stuleci ewoluowała, a w okresie Republiki budynek cyrku stał się jednym z punktów charakterystycznych rzymskich miast, rodzajem klasycznego obiektu publicznego, którego nieprzemijająca forma architektoniczna zapisała się trwale w kulturowym dziedzictwie Europy."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Stoliki przeznaczone do użytku domowego i miejsc publicznych
Konstrukcja Lite drewno dębowe, elementy z lakierowanej i fornirowanej płyty MDF
Blat, podstawa Fornirowana sklejka, fornirowana płyta MDF, elementy wertykalne z litego drewna dębowego, wewnętrzna obręcz podtrzymująca blat wykonana z lakierowanego MDF
Wykończenie – fornirowane: stolik dostępny w kolorach z kolekcji fornirów Comforty – wewnętrzna obręcz podtrzymująca blat wykonana z lakierowanego MDF w kolorze czarnym

Realizacje

Geneza i inspiracje

Projekt stolików Circus nawiązuje właśnie do rzymskich budowli zwanych cyrkami. Miejsc rozrywki, spędzania wolnego czasu, ale także budynków znaczących dla krajobrazu, budynków o zdefiniowanej i istotnej społecznie funkcji. Dzięki pracy ze skalą i proporcją stolik Circus nabiera cech klasycznej architektury. Poprzez rytmiczne rozłożenie elementów wertykalnych i grę światła i cienia jego ażurowa forma, choć inna w skali, zyskuje dynamikę. Podkreślony mocnym gestem klasyczny kształt okręgu i obwiedni blatu, a także szlachetne dębowe lub orzechowe drewno pomagają nadać mu cechy ponadczasowego, wyrazistego mebla w komfortowej strefie wypoczynkowej domu.

Wyrafinowane detale, piękno naturalnego materiału oraz dodatkowa funkcja – zdejmowany blat, który może pełnić funkcję tacy i powiększa przestrzeń użytkową mebla – sprawiają, że Circus odnajdzie się w każdego typu przestrzeni, jako stolik kawowy, towarzyszący aranżacji salonu. Wyższy, węższy stolik idealnie może sprawdzić się również w sypialni jako stolik nocny. Kolekcja Circus cieszy się także popularnością w przestrzeniach biurowych, do których wnosi oryginalny akcent wertykalnego ażuru i ciepło naturalnego materiału.

Stoliki Circus dostępne są w trzech rozmiarach, gamie kolorów z kolekcji fornirów Comforty, w fornirach malowanych na kolory z palety RAL oraz w MDF w kolorach z palety RAL z drobinami kwarcu.