beta
Powrót
Stoły i stoliki

Xylo

Comforty_XYLO_Tomek-Rygalik_980
STOLY_XYLO_5
STOLY_XYLO_6
STOLY_XYLO_7
STOLY_XYLO_8
STOLY_XYLO_9
STOLY_XYLO_10
Zapytaj o produkt

"Charakterystyczną cechą kolekcji stołów i stolików Xylo jest kontrast delikatnego blatu z solidnymi, mocno zaakcentowanymi nogami. Uzyskaną przez projektanta bardzo współczesną formę dopełnia naturalne piękno drewna. Selekcjonowany fornir prostosłoisty dębu lub orzecha dodaje produktom Xylo wyrafinowania i podkreśla ich współczesny charakter."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Stoły i ławy przeznaczone do wnętrz domowych i przestrzeni publicznej
Podstawa Nogi z litego drewna dębowego, fornirowane okleiną naturalną, według próbnika powierzchni drewnianych Comforty
Blat Płyta stolarska, lakierowana i fornirowana okleiną naturalną z dębu prostosłoistego, w kolorach z kolekcji fornirów Comforty

Realizacje

Produkty z kolekcji

Geneza i inspiracje

Istotą tego zadania projektowego było znalezienie nowej, a zarazem ponadczasowej formy stołu, aby można było zestawiać ten produkt z różnymi meblami, w różnych sytuacjach. Indywidualny charakter daje stołowi Xylo unikatowa konstrukcja – bez zbędnego dekoratorstwa. – Tomek Rygalik

Z namysłu nad harmonią we współczesnych wnętrzach wyniknęła wizja stołu, który dawałby wrażenie optycznej lekkości, delikatności. Wizja ta została zrealizowana poprzez podcięcie blatu i znaczne zmniejszenie wysokości krawędzi. Tomkowi Rygalikowi udało się połączyć nowoczesne myślenie konstrukcyjne i projektowe z tradycyjnym rzemiosłem. Uwagę zwraca perfekcyjna jakość wykonania każdego detalu, a miejsca połączeń płaszczyzn i kształtów stają się subtelną dekoracją, ujawniającą kunszt tradycyjnego rzemiosła stolarskiego i wartość projektową detali we współczesnym wzornictwie.

Kolekcja Xylo idealnie komponuje się z krzesłami Gnu i fotelikami Opera. Detale tych mebli przyjemnie przenikają się i zestawiają. Ale Xylo doskonale funkcjonuje także z innymi krzesłami i fotelami, które dopełni swoim pięknem. Podobnie jak w przypadku innych mebli drewniane, intencją Comforty i Tomka Rygalika było stworzenie kolekcji mebli, które z biegiem lat utrzymują nienaganną jakość i funkcjonalność, łatwo poddają się konserwacji i nabierają wartości symbolicznej. Takie jest Xylo, zaprojektowane na lata, towarzyszące nam każdego dnia, dające poczucie piękna i satysfakcji ze szlachetnego drewna i oryginalnego wzornictwa.