beta
Powrót
Fotele

Collins

Comforty_Colins_Tomek_Rygalik_6
Comforty_Colins_Tomek_Rygalik_7
Comforty_Colins_Tomek_Rygalik_5
Comforty_Colins_Tomek_Rygalik_6
Comforty_COLLINS_RYGALIK_002
Comforty_COLLINS_RYGALIK_004
Comforty_Rygalik_Collins_armchair_hires1
Comforty_Rygalik_Collins_armchair_hires2
Zapytaj o produkt

"Collins łączy w sobie ponadczasową klasykę z nowoczesnością miękkiej, organicznej linii. Smukła sylwetka sprawia, że pomimo rozległego siedziska zarówno fotela, jak i sofy, mebel nie dominuje w przestrzeni, ale pięknie ją dopełnia. Łukowaty kształt podstawy nadaje meblom z tej serii unikatowy wyraz. W zależności od kolorystyki tapicerki i wybarwienia drewnianej podstawy Collins zyskuje odmienny charakter i wpisuje się w różnorodne wnętrza zarówno publiczne, jak i domowe."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Zestaw wypoczynkowy przeznaczony do wnętrz domowych oraz przestrzeni publicznej
Konstrukcja Szkielet z drewna liściastego z elementami sklejki
Siedzisko Sprężyny faliste, pianka wysokosprężysta
Oparcie Sprężyny faliste, pianka wysokosprężysta
Luźne poduszki Pianka poliuretanowa, wypełnienie z włókna poliestrowego
Podstawa Rama ze sklejki fornirowanej lakierowaną okleiną naturalną w standardzie dostępne wykończenie powierzchni drewnianych: naturalny fornir z dębu prostosłoistego, lakierowany

Geneza i inspiracje

Collins łączy w sobie wpływy mebli z lat czterdziestych XX wieku, jak również tych z epoki powojennej. Umiejętnie posługuje się mieszczańską estetyką art déco, która posiada pewną wyjątkową cechę. Specyficzny rodzaj frywolności, połączonej z niemal hedonistycznym komfortem i wyrazistymi, luksusowymi akcentami, stanowiącymi o genezie tego eleganckiego stylu. A skoro o nim mowa, kolekcja Collins powstała dla przestrzeni Klubu Polskiej Rady Biznesu, mieszczącego się przez ponad dekadę w warszawskim, neorenesansowym pałacyku rodziny Sobańskich przy Alejach Ujazdowskich. Posiadając wszystkie cechy mebla współczesnego, Collins miał wpisać się w zabytkowe wnętrza, pełne detali z połowy XIX wieku, które przetrwały wojenne zniszczenia.

Pomimo zwartej sylwetki wygląd Collinsa kryje zaskakujący komfort, który uzyskaliśmy dzięki wyposażeniu go w sprężyny faliste super loop, dające ogromną elastyczność, nawet na niewielkiej powierzchni. To właśnie jedna z tych cech przywołujących w Collinsie nostalgię za meblami z pierwszej połowy XX wieku, gdy wykorzystywano tego typu rozwiązania, obecnie coraz rzadziej stosowane.

Collins występuje jako fotel i sofa dwu- lub trzyosobowa. Elementy drewniane dostępne są w szerokiej gamie fornirów z kolekcji Comforty.

Z uwagi na skalę i dostępne rozmiary mebel idealnie wpisuje się w przestrzenie hotelowe, recepcyjne, klubowe. W zależności od wybranej tkaniny i zastosowanego drewna dla widocznych powierzchni drewnianych, Collins może zyskiwać wyrazowość z lat pięćdziesiątych lub bardziej luksusowy charakter lat czterdziestych. Wystarczy ubrać go w jeden z welurów lub pluszów z naszej kolekcji, bądź też dodać połysk czy wybarwienie drewna, by w połączeniu z wybraną tkaniną mebel całkowicie zmienił charakter. W każdym przypadku wniesie do wnętrza nienaganną, elegancką, salonową sylwetkę i zaskakująco nieprzyzwoity komfort.