beta
Powrót
Fotele

Moris

moris_comforty_packshot_0090_2_fullres
moris_comforty_packshot_0007_6_fullres
Comforty_Rygalik_Moris_armchair_lowres1
Comforty_Rygalik_Moris_armchair_lowres2
moris_comforty_packshot_0006_7_fullres
moris_comforty_packshot_0009_7_fullres
moris_comforty_packshot_0012_6_fullres
moris_comforty_packshot_0014_5_fullres
moris_comforty_packshot_0067_3_fullres
moris_comforty_packshot_0090_2_fullres
moris_comforty_packshot_0097_2_fullres
moris_comforty_packshot_0072_2_fullres
Zapytaj o produkt

"Moris to funkcjonalny fotel o wielu możliwościach. Jego ogromną zaletą są kompaktowe wymiary, komfort i ponadczasowa, lekka forma. Dzięki temu, w zależności od wyboru obicia i jego kolorystyki, Moris może stanowić dyskretne uzupełnienie dla wielu mebli wypoczynkowych lub być bohaterem wnętrza. Uniwersalny charakter tego fotela sprawia, że doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzach domowych, jak i przestrzeniach publicznych, stojąc samodzielnie, w grupie lub w zestawie, na przykład ze stolikiem Standard z kolekcji Comforty. Z myślą o rynku kontraktowym Moris oferowany jest w atestowanych tkaninach oraz niezwykle trwałych ekoskórach. Jego atutem jest stalowa stopa, która pozwala płynnie obracać fotel o 360 stopni oraz posiada pamięć powrotu. Do wyboru są dwa kształty podstawy – okrągła lub krzyżakowa."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Obrotowy fotel tapicerowany, przeznaczony do wnętrz domowych oraz przestrzeni publicznej
Konstrukcja Szkielet z drewna liściastego, płyty meblowej i sklejki
Siedzisko Pianka wysokosprężysta, pianka poliuretanowa
Oparcie Pianka wysokosprężysta
Podstawa Obrotowa stalowa podstawa 360° z funkcją pamięci powrotu, stopa dostępna w formie krzyżaka lub talerza, w kolorach z palety RAL lub lakierowana w kolorach z kolekcji Sahara, w miedzi, perłowym mosiądzu i rdzy

Realizacje

Geneza i inspiracje

Fotel Moris to kolejny, po serii Czesław, mebel zaprojektowany dla Comforty przez Tomka Rygalika. Choć podobieństwo między tymi produktami jest czytelne, dzięki stalowej podstawie Moris może nabrać zdecydowanie mocniejszego wyrazu. Podstawę można malować na dowolny kolor z palety RAL. Moris zdecydowanie lepiej odnajdzie się na miękkich podłogach, gdzie zadziała funkcja obrotu siedziska z pamięcią powrotu do punktu wyjściowego, bez konieczności poruszania meblem. O jego mobilności możemy też decydować, wybierając wersję z podstawą krzyżakową, którą nieco łatwiej przestawić na powierzchni dywanu niż wersję wyposażoną w podstawę talerzową.

Niezabudowana, stalowa podstawa fotela Moris odnajdzie się także lepiej w otwartych miejscach publicznych, gdyż jest odporna na brud. Poza tkaninami i kolorystyką stali możemy personalizować mebel, wybierając jeden z niezliczonych kolorów nici dla dekoracyjnych obszyć tapicerki. Wartością dodaną Morisa, podobnie jak Czesława, jest dodatkowa, luźna poduszka na siedzisku, którą można prać chemicznie niezależnie od mebla. Wyposażona jest w tkaninę antypoślizgową, dzięki której zawsze znajduje się na właściwym miejscu.

Charakterystyczny dla kilku modeli projektu Tomka Rygalika dla Comforty łukowaty kształt kubełka pozwala na dostojne ułożenie ramion i reszty ciała. Uwagę zwraca także specyficzny front mebla, w którym zarysowuje się ikoniczna sylwetka. To swoista sygnatura Tomka, którą odnajdą Państwo również w modelach Czesław, Nobel czy Lol z naszej kolekcji.