beta
Powrót
Fotele

Czesław

CZESLAW_PACK_0109_010411
comforty_packshot_Czeslaw_0667 copy
20110311-IMG_0109_b copy
comforty_pack_CZESLAW-0056 copy
comforty_pack_CZESLAW-0067 copy
comforty_pack_CZESLAW-0069 copy
comforty_pack_CZESLAW-0098 copy
comforty_packshot_Czeslaw_0668 copy
Zapytaj o produkt

"Mebel stworzony specjalnie na potrzeby polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, z myślą o przestrzeniach przygotowanych na spotkania bilateralne oraz rozmowy kuluarowe w budynku Rady Unii Europejskiej w Brukseli. Czesław to indywidualista, który równie doskonale sprawdza się jako gracz zespołowy. Wszystkie tradycyjne elementy fotela, takie jak siedzisko, oparcie, nogi czy podłokietniki, zostały zintegrowane w jednolitej, kompaktowej formie. Wyważony wygląd i skala dają rodzinie mebli Czesław wyjątkowo wszechstronne zastosowanie. Doskonale się sprawdzają użyte w grupie, w przestrzeni użyteczności publicznej czy biurze, jednocześnie zdają egzamin jako charakterystyczny obiekt we wnętrzu mieszkalnym."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Sofa i fotel przeznaczony do wnętrz domowych oraz przestrzeni publicznych
Konstrukcja Szkielet wykonany z drewna liściastego, płyty meblarskiej i sklejki
Siedzisko Pianka wysokosprężysta
Oparcie Pianka wysokosprężysta
Podstawa Plastikowe ślizgi

Realizacje

Produkty z kolekcji

Geneza i inspiracje

Stylistycznie mebel czerpie nieco z powstałego wcześniej modelu sofy Chopin i stanowi jakby rozszerzenie tamtej idei bryły pełnej, solidnej, z charakterystycznymi dla kolekcji Tomka Rygalika dla Comforty wyrazistymi łukami i mocno zaakcentowanymi płaszczyznami w rzucie przednim, z mięsiście wypełnionymi pianą bokami i oparciami, o wyrazistym, zaznaczającym się rysunku sylwetki. Podobnie jak w przypadku sofy Chopin, tkanina tapicerska przylega ściśle do pianki, podkreślając bardziej formalny i solidny charakter mebla. Pełne oparcie i wysoko zabudowane podłokietniki dają doskonałe podparcie dla szeroko rozłożonych ramion, jakby z myślą o sylwetce otwartej na komunikację i spotkanie z rozmówcą. Z myślą o użytkowaniu w przestrzeniach publicznych, ale bez rezygnacji z zabudowania do ziemi, dolna część Czesława jest cofnięta ukośnie w podstawie, aby uchronić tę część przed zabrudzeniem obuwiem. Ten detal dodaje sylwetce mebla lekkości, a jego geometria wydaje się ciekawsza i bardziej dynamiczna. Kolejnym atutem Czesława jest dodatkowa, luźna poduszka na siedzisku, którą można osobno prać chemicznie. Rozwiązanie to sprawdza się w przestrzeni publicznej. Poduszka w spodniej części ma materiał antypoślizgowy, dzięki któremu zawsze znajduje się na właściwym miejscu. Poza tkaninami możemy personalizować mebel, wybierając jeden z niezliczonych kolorów nici dla dekoracyjnych obszyć tapicerki.

Z uwagi na zwarte, przylegające tapicerowanie Czesław najlepiej prezentuje się w tkaninach wełnianych, które sprawdzają się na tego typu rzeźbiarskich, zwartych formach. Ponadto tkaniny te wykonane są z naturalnego surowca, więc poddają się recyclingowi. Tworząc identyfikację wizualną polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, pierwszej prezydencji kraju z byłego bloku wschodniego, Tomek Rygalik chciał nawiązać w ten sposób do tradycji wyrobów wełnianych, charakterystycznych dla rzemiosła z południa Polski.