beta
Powrót
Fotele

Mellow

Comforty-packshot-30032016-photo-Ernest_Winczyk--180_Hires_ab_blur_grain
Comforty_MUFFIN_Maja_Ganszyniec_287_3000px
Comforty_MUFFIN_Maja_Ganszyniec_313_3000px
Comforty_MUFFIN_Maja_Ganszyniec_266_3000px
Comforty_MUFFIN_Maja_Ganszyniec_277_3000px
Comforty_MUFFIN_Maja_Ganszyniec_315_3000px
Comforty-Packshot-20191008-photo-Ernest_Winczyk-035
Comforty-packshot-30032016-photo-Ernest_Winczyk--180_Hires_ab_blur_grain
Zapytaj o produkt

"Mellow to kolekcja sof i foteli, które wnoszą do wnętrza wyrafinowaną miękkość, przytulność. Uporządkowana sylwetka tworzy mikrośrodowisko - schronienie i otulającą przestrzeń. Poduchy siedziskowe w wersji domowej pozwalają zapaść się w miękkości i otuleniu. W wersji biurowej gwarantują wygodę i wyważony, nienaganny komfort."

Pobierz

Specyfikacja produktu

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Sofa przeznaczona do wnętrz domowych i przestrzeni publicznych
Konstrukcja Stelaż wykonany z drewna liściastego i sklejki
Siedzisko Kombinacja pianki poliuretanowej i pianki wysokosprężystej, sprężyny typu Bonell (Uwaga! poduchy siedziskowe wymagają systematycznego przetrzepywania celem przywrócenia pierwotnego wyglądu)
Oparcie Pianka poliuretanowa
Poducha oparciowa Wypełnienie z kulki silikonowej (Uwaga! poduchy oparciowe wymagają systematycznego przetrzepywania celem przywrócenia pierwotnego wyglądu)
Podstwawa Plastikowe ślizgi
Luźne poduszki – do każdej sofy dołączone są dwie poduszki – do każdego fotela dołączona jest jedna poduszka

Realizacje

Produkty z kolekcji

Geneza i inspiracje

Rozbudowane w wyższych wersjach oparcie daje użytkownikowi wyciszenie i poczucie prywatności. Czas dla siebie.

Ważną cechą tego produktu są jego właściwości akustyczne. Mellow doskonale spełnia swoje zadania w rozległych przestrzeniach otwartych, szczególnie w wersji z wysokim oparciem.

Chcąc dostosować Mellow do zmian zachodzących w środowiskach biurowych, w 2021 roku poszerzyliśmy serię. Do wyboru mamy teraz dwa rodzaje komfortu siedziska. Siedzisko twardsze gwarantuje bardziej stabilne i formalne ułożenie ciała. Powstała też wersja uniesiona na stalowych nogach, wyposażona w pulpit do pracy oraz ładowarkę i gniazdo elektryczne. Dzięki tym przemianom Mellow może funkcjonować jako w pełni niezależne miejsce pracy w biurze lub przestrzeniach co-workingowych. Dobrze przemyślane usytuowanie gniazda elektrycznego marki Kondator pozwala na podpięcie równocześnie dwóch urządzeń: zasilanego prądem o napięciu 220 V lub przez gniazdo USB. Dopasowany starannie do ergonomii ciała osoby pracującej pulpit pozwala na pisanie w skupieniu oraz oparcie ramienia. Fotel dostępny jest w wersji dla lewo- i praworęcznych użytkowników. Regulowana poduchami głębokość siedziska pozwala na zmianę pozycji i dowolne ułożenie ciała, nawet przy dłuższej pracy. Oparcie i boki, zmodyfikowane względem wersji pierwotnej, jeszcze lepiej spełniają funkcje akustyczne i oddzielają od otoczenia, zachowując otwarty, zapraszający charakter mebla. Starannie przemyślany kształt blatu pozwala na wygodne i bezkolizyjne siadanie, bez zagrożenia dla znajdującego się na pulpicie sprzętu. Na blacie swobodnie zmieszczą się laptop, telefon, dodatkowe przedmioty.

Luźne poduchy oparciowe w Mellow Work różnią się budową od wersji standardowej. Posiadają nieco pełniejsze i wyraźniej zdefiniowane wypełnienie, pozwalające na bardziej komfortowe położenie ciała podczas pracy. Mała poduszeczka może też służyć do skracania powierzchni siedziska.

W zasięgu ręki możemy też zawiesić torbę. Niemal na każdym etapie pracy nad nowym Mellow szukaliśmy optymalizacji i udogodnień, mając w centrum uwagi ergonomię i komfort użytkownika. Wszystko po to, aby Mellow Work stał się autonomicznym miejscem, do którego chcemy wracać. Przyjemnym, przytulnym, bezpiecznym.

Oparcie foteli standardowych dostępne jest w trzech wysokościach. Dla wersji Mellow Work przygotowaliśmy dwie wysokości.

W kolekcji mamy także sofy 2- i 3-osobowe. Występują w dwóch wysokościach oparcia.

Seria Mellow połączyła różne języki wzornictwa i stopnie miękkości mebla. W efekcie powstała spójna forma, która doskonale odnajduje się zarówno we wnętrzach domowych, jak i przestrzeniach publicznych.