beta
Powrót
Fotele

Zulu

Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-159
Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-198
Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-159
Comforty_packshot_photo-Ernest_Winczyk-30cm_300dpi-180
Comforty_Zulu_ Rygalik_armchair3
Comforty_Zulu_1
Comforty_Zulu_2
Comforty_Zulu_3
Comforty_Zulu_5
Comforty_Zulu_6
Comforty_Zulu_7
Comforty_Zulu_Rygalik_armchair1
Comforty_Zulu_Rygalik_armchair2
Zapytaj o produkt

"Zulu to rodzina miękkich, lekkich, wyjątkowo wygodnych siedzisk i puf, które pozwalają na tworzenie wszechstronnych i kompletnych aranżacji. Struktura Zulu została uzyskana dzięki innowacyjnej technice łączenia pianek o różnych właściwościach i gęstości. Miękkie łuki i powierzchnie siedziska Zulu zapraszają do swobodnego wypoczynku."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Lekki zestaw wypoczynkowy, przeznaczony do wnętrz domowych oraz przestrzeni publicznej
Konstrukcja W części siedziska element ze sklejki do mocowania podstawy stabilizującej
Siedzisko/oparcie Kombinacja pianek o różnej gęstości: pianka poliuretanowa, pianka wysokosprężysta
Podstawa Profilowana, stalowa rama o przekroju okrągłym, wysuwana z siedziska, pełniąca funkcję stabilizującą mebel, w kolorach według wzornika RAL i kolorach lakierów Sahara, miedzi, perłowym mosiądzu i rdzy

Realizacje

Geneza i inspiracje

Oparcie zapewnia wyrafinowaną elastyczność, dynamicznie dopasowując się do pozycji ciała użytkownika. Mebel jest lekki i łatwy w aranżacji. Nie posiada żadnej konstrukcji na stałe związanej z piankami. Jest dzięki temu łatwiejszy w recyclingu, bardziej ekonomiczny w zarządzaniu surowcami i planowaniu produkcji. O jego funkcjonalności i jakości decydują miejsca łączenia starannie dobranych warstw i komponentów pianowych.

Oryginalna forma i kompaktowe wymiary Zulu świetnie wpisują go zarówno w przestrzenie domowe, jak i biurowe. Fotel wyposażony jest w wysuwany element stabilizujący. Zabezpiecza on przed przewróceniem np. podczas dynamicznych zabaw dzieci. By podkreślić charakter mebla, opcjonalnie można zamówić lamówki w kontrastującym kolorze. Mebel najlepiej prezentuje się w tkaninach wełnianych, które uwypuklają łuki, miękkości bryły.

Zulu nawiązuje do klasycznych mebli pianowych przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Niektórzy trafnie dostrzegają w tej sylwetce skojarzenia z motoryzacją ery powojennej, kiedy siedzisko tworzyła zintegrowana z oparciem, jednolita kanapa. Ten stylistyczny zabieg pozwolił na subtelne nawiązanie do eksperymentalnych, ikonicznych projektów. By zachowując oryginalność, świeżość formy, powiedzieć coś nowego w zakresie konstrukcji, funkcji i innych parametrów mebla całościowo wykonanego z pianek.