beta
Powrót
Fotele

Opera

Comforty_Opera_2-copy
Comforty_Opera_1
Comforty_Opera_2
Comforty_Rygalik_Opera_armchair_hires1
Comforty_Rygalik_Opera_armchair_hires2
Comforty_Rygalik_Opera_armchair_hires3
Zapytaj o produkt

"Opera to kompaktowy, lekki w wyrazie fotel, którego współczesna forma powstała w relacji do dostojnych, bogatych w detale wnętrz Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Precyzja wykończenia wydobywa z sylwetki fotela szlachetność i ponadczasowość drewna. O jego luksusowym charakterze decydują konsekwentnie wypracowane detale i zastosowane technologie. Mamy tu fornir oraz wieloosiowo skrawane lite drewno, łączone z fornirowaną sklejką i idealnie spasowane z elementami odlewanymi w formie. Podobnie jak w krzesłach Gnu czy stołach Xylo, kunszt rzemieślniczy i najwyższa jakość wykonania przywołują tradycje meblarskie z dawnych lat. Kiedy każdy mebel tworzony był na pokolenia, z najwyższą starannością o najdrobniejsze szczegóły."

Pobierz

Specyfikacja produktu

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Fotel tapicerowany przeznaczony do wnętrz domowych oraz przestrzeni publicznej
Konstrukcja Nogi z litego drewna dębowego, dostępne w kolorach fornirów dębowych z kolekcji fornirów Comforty – opcjonalnie, za dopłatą: nogi lakierowane w kolorach z palety RAL, oraz w wykończeniu mat z drobinami kwarcu
Siedzisko Wykonane ze sklejki, oklejone pianką wysoko-sprężystą
Oparcie Konstrukcja metalowa zatapiana w piance wylewanej w formie

Geneza i inspiracje

Miękkie siedzisko oraz charakterystyczny, zaokrąglony kształt oparcia zapewniają wygodę i dobre podtrzymanie pleców i ramion. Wyrafinowana technologia zespolenia elementów tapicerowanych z drewnianym stelażem czyni mebel innowacyjnym i wyrazistym, idealnie wpisującym się we współczesne wnętrza. Szlachetne wykończenie drewna podkreśla luksusowy charakter Opery.

Odlewane w formie oparcie gwarantuje niezmienność kształtu i trwałość nawet przy intensywnym użytkowaniu. Trwały i odporny stelaż wykonano z litego, fornirowanego drewna. Dostępny jest w szerokiej gamie fornirów z kolekcji Comforty.

Siedziska o niewielkich rozmiarach i okrągłym obrysie cieszą się nieustannym zainteresowaniem wśród projektujących wnętrza. Pozwalają one bowiem zaoszczędzić przestrzeń wokół kompaktowego mebla, nie rezygnując z jego komfortu i piękna. Mebel wpisujący się w obrysie w okrąg jest przyjazny i oryginalny.

Opera idealnie prezentuje się w towarzystwie nawiązujących do jej formy krzeseł Gnu oraz kolekcji stołów Xylo. Sprawdza się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, w przestrzeni publicznej, jak i domowej. Nigdy nie pozostanie niezauważona, gdyż współcześnie coraz rzadziej projektuje się i wdraża meble tak kunsztowne, łączące różne techniki obróbki drewna. Coraz mniej jest też stolarzy, którzy podejmują się wykonania tak wymagających produktów.