beta
Powrót
Sofy

Canbera Touch

Zapytaj o produkt

"Elegancka prostota inspirowana ascetycznymi bryłami z lat sześćdziesiątych i klasyczne proporcje Canbery sprawiają, że jest to mebel idealnie wyważony i uniwersalny. Oszczędność́ formy i perfekcyjne wykonanie czynią ją piękną i trwałą przez lata. Subtelne detale tapicerskie sprawdzają się w każdym wnętrzu i współgrają z bardzo wieloma formami. Canbera to idealny przykład mebla tła, który łatwo aranżować, akcentować mniejszymi, bardziej zdecydowanymi w wyrazie fotelami, stolikami czy innymi detalami wnętrza, tak by dostosować je do rozmaitych mód i nastrojów. Jej dobrze przemyślane proporcje nie skradną uwagi i dobrze wpiszą się w kontekst."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Zestaw wypoczynkowy przeznaczony do wnętrz domowych oraz przestrzeni publicznej
Konstrukcja Szkielet z płyty meblowej z elementami drewna liściastego, iglastego i sklejki
Siedzisko Sprężyny faliste, formatka bonelowa oklejona pianką poliuretanową
Podnóżek 80/100 Listwy sprężynujące, formatka bonelowa oklejona pianką poliuretanową
Oparcie Cięta pianka, kulka silikonowa (uwaga! poduchy oparciowe wymagają systematycznego przetrzepywania celem przywrócenia pierwotnego wyglądu)
Podstawa W standardzie nóżki ze stali nierdzewnej – opcjonalnie, za dopłątą nóżki ze stali piaskowanej
Luźne poduszki Do każdej sofy dołączone są dwie poduszki do każdego fotela dołączona jest jedna poduszka

Materiały

Realizacje

Geneza i inspiracje

Poza walorami wizualnymi łagodne wzornictwo Canbery niesie też dobrze przemyślany komfort. Lekko pochylone ku tyłowi siedzisko, prawidłowy kąt nachylenia oparcia i dobrze zbalansowana miękkość pianek dają długotrwałe poczucie komfortu i podtrzymania pleców. Bez jakichkolwiek przeciążeń, bez względu na wzrost użytkownika.

Jej szyk wywodzi się z czytelnych, geometrycznych kształtów, tworzących kompozycję wraz z dyskretnymi nóżkami, wykonanymi w gamie kolorystycznej litych drewien i fornirów Comforty. Każdą sofę wzbogacają miękkie poduchy, które dołączamy w standardzie. 

Zastanawiając się nad istotą ponadczasowego wzornictwa, często skupiamy się tylko na formie. Tymczasem Canbera dowodzi, że kluczową wartością designu, który nie przemija, jest harmonia pomiędzy formą a funkcją. Dowodzi też, że słynna maksyma Miesa van der Rohe „less is more”, czyli „mniej znaczy więcej”, nie traci nic ze swej aktualności. Bez względu na panujące trendy i nostalgie, nie zniechęcając do eksperymentów i indywidualnej ekspresji.

Cel wydaje się nieskomplikowany, a jednak jego osiągnięcie, w dodatku poparte sukcesem sprzedaży, nie jest oczywiste. Powiedzieć w języku projektowym wystarczająco dużo, by nie przesadzić, zaprojektować funkcje z optymalnym uwzględnieniem dostępnej wiedzy o ergonomii i technologii, żeby zapewnić codziennie zadowolenie z użytkowania. A także dać pewność, że to, co nas otacza w naszym wnętrzu, w pełni spełnia nasze oczekiwania i daje nam poczucie nieprzemijającej satysfakcji.

Na kolekcję Canbera składają się sofy w gamie wielkości, moduły narożne, fotele i przydatne pufy w kilku wielkościach.

Osobom szukającym nieco lżejszej formy proponujemy model Canbera Touch.