beta
Powrót
Sofy

Classic

Comforty_CLASSIC_Krystian_Kowalski_5
Comforty_CLASSIC_Krystian_Kowalski_7
Comforty_CLASSIC_Krystian_Kowalski_1
Comforty_CLASSIC_Krystian_Kowalski_2
Comforty_CLASSIC_Krystian_Kowalski_4
Comforty_CLASSIC_Krystian_Kowalski_5
Comforty_CLASSIC_Krystian_Kowalski_6
Comforty_CLASSIC_Krystian_Kowalski_8
Comforty_CLASSIC_Krystian_Kowalski_9
Comforty_Classic_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_1
Comforty_Classic_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_2
Comforty_Classic_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_3
Comforty_KrystianKowalski_Classic_01
Comforty_KrystianKowalski_Classic_05
Comforty_KrystianKowalski_Classic_09
Comforty-Packshot-20191008-photo-Ernest_Winczyk-056
Comforty-Packshot-20191008-photo-Ernest_Winczyk-059
Comforty-Packshot-20191008-photo-Ernest_Winczyk-065
Comforty_CLASSIC_Krystian_Kowalski_3000px
Comforty_Classic_Krystian_Kowalski_photo_Ernest_Winczyk_4
Comforty_Classic_KrystianKowalski
Comforty_conrete_milano_2015_photo_Ernest_Winczyk-203_3000px
Comforty_conrete_milano_2015_photo_Ernest_Winczyk-215 copy
Comforty_KrystianKowalski_Classic_02
Comforty_KrystianKowalski_Classic_03
Comforty-Milano2018-both-documentation-photo-Ernest_Winczyk--11
Comforty-Office-2016-03-04-photo-Ernest_Winczyk-104_Hires-v2-edit-maly_ab
Comforty-Office-2016-03-04-photo-Ernest_Winczyk-355_Hires
Zapytaj o produkt

"Sofa Classic poprzez dostojne, szlachetne kształty i ponadczasową, lekką sylwetkę w niebanalny sposób odwołuje się do pojęcia klasyki. Jednak zarówno technologia produkcji, jak i ergonomia sytuują ten produkt w nurcie współczesnego projektowania. Jej powściągliwa, szlachetna sylwetka powstała dzięki łączeniu powtarzalnych elementów, uzyskanych tradycyjną techniką tapicerowania, z elementami odlewanymi w formie. Dzięki temu mebel cechują lekkość, ergonomia i nieszablonowe detale. Przemyślany dobór surowców i kompozycja materiałów tapicerskich zapewniają wyjątkowy komfort i uczucie miękkości. Poduchy siedziskowe tworzy układ pianek wysokoelastycznych i termoelastycznych (tzw. memory foam, czyli pianka visco). Siedzisko delikatnie dopasowuje się swym kształtem do wagi i temperatury ciała. Poduchy oparciowe, choć miękkie i przytulne, posiadają pianowy rdzeń, dzięki któremu zachowują elegancki kształt i sprężystość przez długie lata."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Sofa przeznaczona do wnętrz domowych oraz przestrzeni publicznej
Konstrukcja Szkielet wykonany z drewna liściastego z elementami płyty meblowej i sklejki
Siedzisko Puduchy wypełnione pianką wysokoplastyczną Visco („memory foam”) i pianką wysokoelastyczną, sprężyny faliste (uwaga! poduchy siedziskowe wymagają systematycznego przetrzepywania celem przywrócenia pierwotnego wyglądu)
Oparcie Wypełnienie wysokosprężyste: pianka poliuretanowa i kulka silikonowa (uwaga! poduchy oparciowe wymagają systematycznego przetrzepywania celem przywrócenia pierwotnego wyglądu)
Podłokietniki Pianka poliuretanowa odlewana w formie
Poduchy lędźwiowe Półpuch naturalny
Podstawa Nóżki z odlewanego aluminium, opcjonalnie, za dopłatą, aluminum lakierowane w kolorach: Bianco VP-01, Mastice VP-10, Nero VP-50, Grafite VP-40; silikonowe stopki zabezpieczające podłogę

Proponowane konfiguracje

Realizacje

Geneza i inspiracje

Zbalansowana wysokość poduch oparciowych umożliwia ergonomiczne wsparcie ciała i wygodne położenie głowy również osobom o wysokim wzroście. Regulowana za pomocą poduszki głębokość siedziska pozwala na swobodny wypoczynek lub bardziej formalny sposób siedzenia, stosownie do sytuacji.

Stonowany, elegancki design sofy dopełnia perfekcyjnie wypracowany przez Krystiana Kowalskiego kształt podłokietników, o łagodnych liniach, unikatowym wyrazie i wyrafinowanych detalach szycia. Odlewane w aluminium, subtelne nóżki nadają sofie lekki charakter. Klasyczny typoszereg, składający się z sof z bokami, podnóżków, szezlongów o dwóch długościach, fotela oraz siedzisk otwartych, pozwala na intuicyjne tworzenie rozległych konfiguracji i narożników. Sofa Classic występuje w dwóch głębokościach. Wariant głęboki, wyposażony w dodatkową poduchę podtrzymującą lędźwia, pozwala na w pełni rozluźniony odpoczynek w domowym wnętrzu. Wersja płytsza, kompaktowa, zachowując doskonały komfort, idealnie sprawdzi się w przestrzeniach publicznych, gdzie położenie ciała powinno być bardziej formalne. W standardzie nie posiada poduch lędźwiowych, ale jej kompaktowe proporcje łatwiej wpisują się w przestrzenie biurowe. Modułowa, dobrze przemyślana funkcjonalność idzie w parze z oryginalną formą, która dobrze sprawdza się w każdej przestrzeni. 

Sofa Classic swą nazwę zawdzięcza pytaniu, jakie zadawaliśmy sobie, przystępując do pracy nad tym produktem. Jakie unikatowe cechy nadać współczesnemu meblowi, by pozostawał wyjątkowy i zapisywał się w pamięci, nie tracąc nic z komfortu i zachowując klasyczne proporcje i funkcje? By z jednej strony był wzorcową sofą, a z drugiej posiadał silną, ponadczasową tożsamość i wnosił coś do bogatego dorobku projektantów w tym zakresie? Krystian znalazł odpowiedź w postaci wypracowanych ręcznie detali. Najbardziej charakterystyczny element sofy, a więc podłokietniki, dopracowywał ręcznie w fazie modelowania, frezując i szlifując blok styropianu, aż do uzyskania zadowalającego efektu. W ten sposób sofa Classic zyskała niepowtarzalny walor, którego nie sposób wymodelować w 3D, ani narysować. Zyskała ten ludzki, sensualny wymiar, o który trudno dziś w produkcji przemysłowej, coraz częściej opartej na sztucznej inteligencji i narzędziach cyfrowych.  

Aluminiowe nóżki dostępne są dodatkowo w wersji polerowanej, w czterech eleganckich kolorach matowych – białym, czarnym, szarym i granatowym – w lakierach strukturalnych z wyczuwalną fakturą Sahara, a także w perłowym mosiądzu, miedzi czy rdzy.

Dostępna teraz w skórach, także seminilinach Elmosoft marki Elmo, słynącej z produkcji ekologicznej.