beta
Powrót
Sofy

Badu

BADU_PACK_6889_310311_B
Comforty_Badu_fot-Ernest_Winczyk-141_Hires
BADU_PACK_6889_310311_B copy
BADU_PACK_6894 copy
BADU_PACK_6901 copy
BADU_PACK_6902 copy
Comforty_Badu_fot-Ernest_Winczyk-053_Hires
Comforty_Badu_fot-Ernest_Winczyk-056_Hires
Comforty_Badu_fot-Ernest_Winczyk-064_Hires
Comforty_Badu_fot-Ernest_Winczyk-065_Hires
Comforty_Badu_fot-Ernest_Winczyk-082_Hires
Comforty_Badu_fot-Ernest_Winczyk-113_Hires
Comforty_Badu_fot-Ernest_Winczyk-143_Hires
Comforty_Badu_fot-Ernest_Winczyk-145_Hires
Comforty-Packshot-20191008-photo-Ernest_Winczyk-237
Comforty-Packshot-20191008-photo-Ernest_Winczyk-240
Zapytaj o produkt

"Prawdziwy klasyk w naszej kolekcji, mebel, który w całym szeregu wersji daje radość i komfort bardzo wielu miłośnikom ponadczasowego wzornictwa."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie modułowy zestaw wypoczynkowy przeznaczony do wnętrz domowych, w wersji syntetycznej, także publicznych
Konstrukcja szkielet z elementów drewna liściastego i sklejki
Siedzisko listwy sprężynujące i formatka bonelowa oklejona pianką wysokosprężystą, wypełnienie z pianki wysokoplastycznej – Visco („memory foam”) i półpuchu
Uwaga! poduchy oparciowe i siedziskowe wymagają systematycznego przetrzepywania celem przywrócenia pierwotnego wyglądu
Podnóżek 1/4 listwy sprężynujące zastąpione pasami tapicerskimi
Oparcie pianka wysokosprężysta, wypełnienie z półpuchu (Uwaga! poduchy oparciowe wymagają systematycznego przetrzepywania celem przywrócenia pierwotnego wyglądu)
Podstawa plastikowe ślizgi

Proponowane konfiguracje

Realizacje

Geneza i inspiracje

Wprowadzona do sprzedaży w 2008 roku, sofa Badu przeszła wiele udoskonaleń. Zwiększyła się także liczba dostępnych wariantów modułów. Badu zmieniała się wraz z rozwojem naszej wiedzy o potrzebach klientów, wraz z ewoluującymi funkcjami i rozmiarami przestrzeni wypoczynku, trybem życia naszych klientów oraz wyzwaniami poszczególnych rynków i typów przestrzeni. Jej jedna cecha pozostaje jednak niezmienna – harmonijna estetyka. Dzięki dobrze zbalansowanym proporcjom i możliwości skalowania wielkościten nienarzucający niczego projekt dostosowuje się do niemal każdego wnętrza.

Badu to unikatowa pod względem możliwości konfiguracji sofa modułowa, pozwalająca na dostosowanie wymiarów do niemal każdego wnętrza. Możliwość personalizacji produktu idzie o wiele dalej. Możemy wybierać spośród dwóch wysokości oparcia oraz dwóch głębokości siedziska. Ostateczna wyrazowość produktu zależy od inwencji i potrzeb użytkownika. Do wyboru są aż trzy szerokości podłokietników. Moduły mogą być przygotowane w wersji wolnostojącej lub do łączenia w ciągach. Mebel może być zapięty na stałe lub funkcjonować w postaci pojedynczych elementów, łączonych okazjonalnie.

Tworząc ten projekt, chciałem powołać do życia symbol wygody. Badu wrażeniowo miała nie być zobowiązująca – raczej dawać odczucie swobody, czegoś bliskiego, prywatnego. Założeniem, które udało mi się w pełni osiągnąć, jest wielofunkcyjność. Na Badu można usiąść lub położyć się w dowolnej pozycji, a także stworzyć z niej całą architekturę wnętrza, dowolnie zestawiając poszczególne moduły. – Tomasz Augustyniak

Przy tworzeniu BADU podstawowym założeniem projektowym – obok funkcjonalności wynikającej ze swobody komponowania elementów – był wyjątkowy komfort, który udało się uzyskać dzięki zastosowaniu kilku warstw pianek w siedzisku i oparciu. Decydujący wpływ na doskonały efekt końcowy miały zastosowane materiały – naturalne, miękkie pierze połączone z warstwą nowoczesnej pianki visco, dostosowującej się do kształtu ciała osoby siedzącej (ang. memory foam). Opcjonalnie dostępne jest także wypełnienie w całości syntetyczne. Pozwala ono cieszyć się znakomitymi walorami mebla bez udziału materiałów pochodzenia zwierzęcego. Walorem wersji syntetycznej jest także większa kontrola na wyglądem siedziska – nie wymaga regularnego przetrzepywania, które w wypadku zastosowania półpuchu jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania stref komfortu. To ważne w przypadku przestrzeni publicznych, biurowych lub kiedy mamy mniej czasu na takie czynności i po prostu chcemy swobodnie leniuchować na kanapie.

Badu posiada luźne poduchy oparciowe, a moduły mogą być spinane klamrami lub pozostawione wolno, ale swój wybór należy zgłosić przy składaniu zamówienia.

Sofa wyposażona jest w plastikowe ślizgi. Jeśli tak zażyczy sobie klient, możemy oczywiście uniepalnić wypełnienia. Obok modułów siedziskowych w wielu rozmiarach, dostępne są moduły narożne i cała gama puf, służących jako wolnostojące siedziska, dostawiane do funkcji szezlonga, przedłużające siedzisko lub sofę.