beta
Powrót
Sofy

Pesto Più

Comforty-Packshot-20190326_photo-Ernest-Winczyk-252
Comforty-Packshot-20190326_photo-Ernest-Winczyk-229
Comforty-Packshot-20190326_photo-Ernest-Winczyk-252
Zapytaj o produkt

"Ideą projektu Pesto było stworzenie komfortowych sof, szezlongów i puf, wyróżniających się elegancją, nowoczesną, stonowaną linią i funkcjonalnością, pozwalającą na swobodną kompozycję strefy wypoczynku w różnorodnych wnętrzach – zarówno nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych. – Tomasz Augustyniak"

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Sofa przeznaczona do wnętrz domowych oraz przestrzeni publicznej
Konstrukcja Szkielet wykonany z drewna liściastego z elementami płyty meblowej i sklejki
Siedzisko Sprężyny typu Bonell oklejone pianką wysokosprężystą
Oparcie Pianka wysokosprężysta (Uwaga! poduchy oparciowe wymagają systematycznego przetrzepywania celem przywrócenia pierwotnego wyglądu)
Podstawa Do wyboru dwa rodzaje nóżek: – w standardzie: nóżki stalowe w kolorach chrom jasny, chrom ciemny – opcjonalnie, za dopłatą: nóżki ze stali lakierowanej w kolorach z kolekcji Sahara, miedzi, perłowym mosiądzu i rdzy – opcjonalnie, za dopłatą: nóżki z litego drewna dębowego lub bukowego: dostępne w wybarwieniach z kolekcji litego drewna Comforty lub w dowolnym kolorze z palety RAL, w wykończeniu półmat

Proponowane konfiguracje

Materiały

Produkty z kolekcji

Geneza i inspiracje

Linia oparcia płynnie przechodząca w podstawę, wraz z poduchami, tworzą harmonijny układ brył. Całość unosi się na charakterystycznych nóżkach – drewnianych lub stalowych. Zarówno drewno, jak i stal dyskretnie wpływają na ostateczny charakter mebla, dodając wnętrzu odpowiedniego smaku.

Sofa występuje w dwóch wariantach: Pesto i Pesto Più. W pierwszym podłokietniki zintegrowane są z podstawą, tworząc bardziej klasyczną linię, natomiast w drugim geometryczna forma podłokietników nadaje sofie współczesny wygląd.

Ogromną zaletą mebla jest jego neutralny charakter. Odnajduje się świetnie w każdym stylu, a dopiero wybór nóżek w prosty sposób może nawiązać do otoczenia. Pesto dostępne jest w dwóch głębokościach. Wszystkie sofy lub układy narożne mogą przybierać bardziej wypoczynkowy charakter, a dodatkowe poduchy oparciowe pozwolą na dostosowanie głębokości do indywidualnych potrzeb.

Siedzisko wykonane jest z pianki wysokosprężystej i elastycznych sprężyn pionowych typu „Bonell”. Ta znana z materaców technologia komfortu gwarantuje miękkość i sprężystość siedziska przez długie lata.

Dodatkowe poduchy oparciowe wypełnione są półpuchem, dzięki któremu dopasowują się do kształtu ciała.

Pesto jest meblem dyskretnym, którego funkcjonalność i łatwość w aranżacji biorą górę nad dekoracyjnością. To mebel, który nie narzuca się stylistycznie. Dzięki wyborowi nóżek drewnianych, biegnących wzdłuż lub w poprzek, może przybrać bardziej zdecydowany charakter. Dębowe nogi dostępne są w palecie litych drewien z kolekcji Comforty. Dyskretne, ponadczasowe nóżki stalowe występują w dwóch odcieniach chromu lub w dowolnym kolorze z palety RAL.