beta
Powrót
Sofy

Mark

Comforty-packshot-30032016-photo-Ernest_Winczyk--280_Hires_ab_blur_grain
Comforty-packshot-30032016-photo-Ernest_Winczyk--274_Hires_ab_blur_grain
Comforty-packshot-30032016-photo-Ernest_Winczyk--255_Hires_ab_blur_grain
Comforty-packshot-30032016-photo-Ernest_Winczyk--262_Hires_ab_blur_grain
Comforty-packshot-30032016-photo-Ernest_Winczyk--280_Hires_ab_blur_grain
MARK_PACK_0046_PRESS-HI
MARK_PACK_0053_PRESS-HI
MARK_PACK_6684_PRESS-HI
MARK_PACK_6689_PRESS-HI
MARK_PACK_6694_PRESS-HI
MARK_PACK_6696_PRESS-HI
MARK_PACK_6713_PRESS-HI
MARK_PACK_6715_PRESS-HI
MARK_WIZ_A_300311_PRESS-HI
Comforty-Office-2016-03-04-photo-Ernest_Winczyk-271_Hires-HDR_2048px
Zapytaj o produkt

"Sofa Mark doskonale wyraża współczesną fascynację projektantów modernizmem lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych oraz detalami charakterystycznymi dla mebli skandynawskich z tego okresu. Projektanci, Espen Voll i Torbjørn Anderssen, nawiązując wprost do ikonicznych realizacji wielkich duńskich mistrzów – Finna Juhla czy Hansa J. Wegnera – zdradzają osobiste fascynacje designem tej epoki."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Sofa przeznaczona do wnętrz domowych oraz przestrzeni publicznej
Konstrukcja Szkielet z drewna liściastego z elementami sklejki i płyty meblowej
Siedzisko Sprężyny faliste, formatka bonellowa oklejona pianką wysokosprężystą
Oparcie Kombinacja pianek wysokosprężystych o różnych gęstościach
Podstawa Rama z drewna dębowego, olejowana – opcjonalnie, za dopłatą: rama z drewna dębowego lakierowana w kolorach z palety RAL, oraz w wykończeniu mat z drobinami kwarcu
Luźne poduszki 44 x 44 cm, standardowo do każdej sofy dołączone są dwie poduszki wypełnione pianką wysokosprężystą i kulką silikonową

Geneza i inspiracje

Sofa Mark jest współczesną wizją autorską, a zastosowane w niej rozwiązania i detale przywołują to, co cenne we wzornictwie skandynawskim. Piękno mocno zaznaczonego i uwidocznionego w sylwetce naturalnego drewna zestawione jest kontrastująco z miękkością nałożonych na drewniany stelaż poduch. Kompozycja jest harmonijna i czytelna. Urzeka prostotą i szczerością gestu projektowego opartego na prawdzie o materiale i funkcji.

Luźne poduchy oparcia mogą być dowolnie sytuowane na siedzisku, w zależności od liczby użytkowników i pożądanej głębokości. Dzięki niezbyt wysokiemu oparciu sofa nie dominuje w przestrzeni, pozwala na eksponowanie swojego piękna na równi ze sztuką i innymi elementami wyposażenia. Mebel współgra z architekturą i kontekstem. Nie rezygnując z wyrafinowanych detali, pozostaje jednak dyskretny, dystyngowany. Oparcie pozwala także na przysiadanie, więc Mark świetnie funkcjonuje usytuowana w centrum otwartej przestrzeni.

Mark to odpowiedź duetu z Oslo na motto konkursowe – „klasyka przyszłości”. Udział Anderssen & Voll w zorganizowanym w 2009 roku konkursie Comforty i wdrożenie do produkcji tej sofy zapoczątkowało w naszej kolekcji wyraźny nurt odniesień do niedawnej przeszłości, do bliskich naszym doświadczeniom mebli epoki nowoczesnej, znanej także jako mid century modern. To właśnie wówczas popularyzacja dobrych, trwałych i ekonomicznych rozwiązań sprawiła, że wzornictwo przemysłowe na stałe zagościło w naszych domach, w postaci przemysłowo wytwarzanych, dobrze zaprojektowanych, trwałych produktów codziennego użytku. Tęsknota za jakością, szlachetnością materiałów i prostotą przemyślanych rozwiązań przejawia się w niesłabnącej popularności tamtych projektów. Wiele z nich przetrwało próbę czasu i doskonale służy kolejnym pokoleniom – jako meble z epoki lub współczesne repliki, ponadczasowe ikony.