beta
Powrót
Sofy

Swing

Comforty_Augustyniak_Swing_sofa_hires
20120311-comforty_packshot_1203110001-403 copy
Comforty_Augustyniak_Swing_sofa_hires
Comforty_Swing_sofa_Augustyniak1
Comforty_Swing_sofa_Augustyniak2
Comforty_Swing_sofa_Augustyniak3
Comforty_Swing_sofa_Augustyniak4
sinus_comforty_packshot_0121_fullres
20120311-comforty_packshot_1203110001-391 copy
20120311-comforty_packshot_1203110001-454 copy
Zapytaj o produkt

"Swing to sofa zainspirowana potrzebą maksymalnego wykorzystania przestrzeni wypoczynku i relaksu. To stąd pomysł na mebel pozwalający na szybkie przekształcenie narożnika w obszerne, komfortowe łóżko lub leżankę do swobodnego spędzania czasu podczas dnia. Inaczej niż w przypadku większości naszych sof, układ narożny był tutaj punktem wyjścia do rozwoju produktu, a opracowanie łatwego w obsłudze, bezawaryjnego sposobu rozkładania odgrywało kluczową rolę w dyskusji o formie mebla. Klasyczna sofa 2,5-osobowa pojawiła się później. Efekt końcowy nie jest kompromisem. Udało się nam stworzyć mebel o współczesnym, a jednocześnie ponadczasowym wyrazie, z doskonale opracowanym rozwiązaniem komfortu i oryginalną wartością dodaną. Dzięki autorskiemu rozwiązaniu, mechanizm przekształcenia w łóżko pozwala wykonać tę operację niemal bez wysiłku."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Narożnik wypoczynkowy z funkcją spania przeznaczony do wnętrz domowych
Konstrukcja Rama z drewna liściastego z elementami sklejki oraz płyty meblowej
Siedzisko Sprężyny typu Bonell oklejone pianką wysokosprężystą
Oparcie Pianka wysokosprężysta, wypełnienie z półpuchu (Uwaga! poduchy oparciowe wymagają systematycznego przetrzepywania celem przywrócenia pierwotnego wyglądu)
Podstawa Płyta meblarska fornirowana lakierowaną okleiną naturalną w standardzie dostępne wykończenie powierzchni drewnianych: naturalny fornir z dębu prostosłoistego, lakierowany
Luźne poduszki – standardowo do każdej sofy są dołączone 2 poduszki oparciowe i 3 kopertówki; – standardowo do każdego małego narożnika dołączone są 2 poduszki oparciowe i 2 kopertówki; – standardowo do każdego dużego narożnika dołączonem są 3 poduszki oparciowe i 3 kopertówki

Materiały

Produkty z kolekcji

Geneza i inspiracje

Nienagannie prezentujące się, delikatnie pikowane siedzisko wypełnione jest gęsto pionowymi sprężynami „Bonell” i pianką wysokosprężystą. Kompozycja ta nadaje komfort porównywalny z wygodą materaca.

Solidną, geometryczną bazę sofy uzupełniają luźne poduchy oparciowe. Posiadają wyprofilowany kąt oraz rdzenie pianowe dla lepszej stabilności. Warstwa z półpuchu dodaje im z kolei miękkości. O ostatecznym charakterze sofy zdecydujemy sami, układając dodatkowo dołączone jaśki według własnego uznania.

Bez względu na aranżację i wybór funkcji, Swing nie traci nic ze swej ponadczasowej, choć zarazem nowoczesnej sylwetki i w obu ustawieniach zachowuje doskonały wygląd. Ciekawym, wyrazistym akcentem są drewniane, fornirowane nogi, biegnące wzdłuż krótszych boków.

Model oferowany jest w dwóch rozmiarach. W krótszej wersji narożnika przestrzeń do snu otrzymujemy, dostawiając do krótszego boku pufę wyposażoną w blokadę pozycji. W wariancie dłuższym, po rozłożeniu, dodatkowo zyskujemy drewniany blat podstawy, doskonały na lampkę nocną, książkę czy różne drobiazgi. Sofa pozostawiona w stanie rozłożonym staje się ciekawym, asymetrycznym łożkiem. Wraz z wyborem wielkości boku narożnika decydujemy też o ilości powierzchni wykończonych naturalnym fornirem. Do wyboru mamy całą gamę fornirów dębowych i egzotycznych z naszej kolekcji.

Zestaw uzupełniają poduchy, dzięki którym możemy regulować komfort oparcia.

Sofa 2,5-osobowa świetnie nawiązuje do klasyki meblarstwa okresu art déco, ma zwartą, solidną sylwetkę. Luźna kompozycja poduch dodaje jej jednak lekkości i sprawia, że sofa nie dominuje w pomieszczeniu, lecz wnosi do niego dużo wygody i oryginalne detale.