beta
Powrót
Sofy

Lol

Comforty_LOL_Rygalik_PRESS-HI2
Comforty_LOL_Rygalik_PRESS-HI1
Comforty_LOL_Rygalik_PRESS-HI4
Comforty_LOL_Rygalik_PRESS-HI2
Comforty_LOL_Rygalik_PRESS-HI3
Comforty_LOL_Rygalik_PRESS-HI5
Comforty_LOL_Rygalik_PRESS-HI6
Comforty_LOL_Rygalik_PRESS-HI7
Zapytaj o produkt

"FUNKCJONALNOŚĆ ZAMKNIĘTA W LEKKIEJ FORMIE Lol to niewielka w skali, ale bardzo funkcjonalna sofa domowa. Jej zwarta, współczesna sylwetka kryje wartość dodaną – funkcję rozkładania do spania. Jednak jest ona wprowadzona do tego modelu w taki sposób, by nie dominowała nad subtelną sylwetką i lekkimi proporcjami. Lol ma więc przede wszystkim urzekać swoim designem."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Sofa z funkcją spania, przeznaczona do wnętrz domowych
Konstrukcja Szkielet z drewna liściastego z elementami sklejki
Siedzisko Sprężyny typu pocket, pianka wysokosprężysta
Łóżko Listwy sprężynujące, pianka wysokosprężysta
Oparcie Elementy ze sklejki; wypełnione pianką wysokosprężystą
Podstawa Nóżki z litego drewna dębowego lub bukowego: w standardzie dostępne wybarwienia nóżek z kolekcji litego drewna Comforty

Realizacje

Geneza i inspiracje

Funkcja spania w wypadku sofy LOL nie jest kompromisem – została zaprojektowana tak, aby obie użyteczności mebla – wypoczynkowa i sypialna – były idealnie zbalansowane i jednakowo ważne. Prosty sposób przekształcania sofy w przestronne łóżko stanowi atut tego projektu. Wystarczy jedynie wysunąć elementy oparcia i otworzyć kanapę.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie zupełnie różnych kompozycji stanowiących o komforcie w siedzisku sofy i w łóżku. Siedzisko jest zdecydowanie miększe, wyposażone w sprężyny typu pocket. Po otwarciu sofy mamy niezależny układ komfortu dla łożka. Tutaj zastosowaliśmy pianki wysokosprężyste i listwy sprężynujące. W ten sposób, nawet korzystając z sofy regularnie w ciągu dnia, nie eksploatujemy warstw komfortu dla części odpowiadającej za komfort snu.

Z racji swych kompaktowych rozmiarów sofa Lol świetnie sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie brakuje miejsca na standardowe łóżko. Aby podkreślić kompaktowy charakter produktu, po rozłożeniu Lol nie posiada ostrych kątów i krawędzi narożnych.

Jej sylwetkę, z charakterystycznym dla projektów Tomka Rygalika dla Comforty mocno podkreślonym rysunkiem w rzucie przednim, dopełniają nóżki wykonane z litego drewna dębowego lub bukowego w kolorach z kolekcji wybarwień litego drewna Comforty.