beta
Powrót
Sofy

Palafitte

PALAFITTE_LucidiPevere5
PALAFITTE_LucidiPevere_top
Comforty_PALAFITTE_LUCIDI-PEVERE_001
Comforty_PALAFITTE_LUCIDI-PEVERE_002
Comforty_PALAFITTE_LUCIDI-PEVERE_003
Comforty_PALAFITTE_Lucidi-Pevere_972
PALAFIT_LucidiPevere_bottom_detail
PALAFITTE_LucidiPevere3
PALAFITTE_LucidiPevere4
PALAFITTE_LucidiPevere5
Zapytaj o produkt

"„Palafitte” oznacza w języku włoskim dom na palach. Słowem tym określa się budowle stawiane na obszarze północnych Włoch w czasach przedrzymskich. To synonim prywatności i intymności, odnosi się do domu jako całości – wraz z pomieszczeniami i ludźmi w nich – wzniesionego na palach ponad powierzchnią ziemi lub nad wodą."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie Modułowy zestaw wypoczynkowy, przeznaczony do wnętrz domowych oraz przestrzeni publicznej
Konstrukcja Rama ze sklejki z elementami profili metalowych
Siedzisko Wypełnienie z pólpuchu lub włókna i ciętej pianki (Uwaga! poduchy siedziskowe wymagają systematycznego przetrzepywania celem przywrócenia pierwotnego wyglądu)
Oparcie Półpuch lub włókno poliestrowe i cięta pianka (Uwaga! poduchy oparciowe wymagają systematycznego przetrzepywania celem przywrócenia pierwotnego wyglądu)
Luźne poduszki Wypełnienie z półpuchu
Podstawa Nóżki z litego drewna dębowego, lub bukowego, w standardzie,dostępne wybarwienia nóżek z kolekcji litego drewna Comforty – opcjonalnie, za dopłatą: nóżki lakierowane w kolorach z palety RAL

Proponowane konfiguracje

Realizacje

Geneza i inspiracje

Wielka liczba możliwych kombinacji to zdecydowana zaleta tego projektu. Sofa Palafitte powstała na użytek domowy, jednak dzięki swej modułowości może być równie interesująca jako produkt przeznaczony na rynek kontraktowy. – LucidiPevere

Współczesna, rozszerzona w 2017 roku rodzina sof Palafitte autorstwa znanego włoskiego duetu LucidiPevere z Udine (Paolo Lucidi, Luca Pevere) zyskała zupełnie nowe praktyczne moduły, pozwalające śmielej korzystać z doskonale przemyślanej przez projektantów formy i typologii tego mebla. Teraz łatwiej lokować ją zarówno w projektach domowych, jak i publicznych. Palafitte wyraża nową wizję komfortu, opartego na indywidualizmie użytkowników, a zarazem szanuje ich potrzebę bliskości i bezpieczeństwa. Miękkie poduchy siedziskowe są jakby obudowane tapicerowanymi bokami, co nawiązuje do typologii gniazda, mikrośrodowiska, w którym czytamy, gramy, znajdujemy wyciszenie. Rożne rozmiary i proporcje modułów szezlongów mają w zamyśle projektantów spełniać indywidualne potrzeby domowników korzystających z rozbudowanej aranżacji sofy równocześnie.

Sofa Palafitte została zgłoszona do konkursu Future Classics, zorganizowanego przez Comforty w 2009 roku. Już wtedy wyróżniała się odwagą w kreowaniu nowej typologii, pewną ambicją stworzenia bardziej architektonicznej, rozbudowanej propozycji mebla do sytuowania w centrum pomieszczenia. Szczególnie na ten aspekt zwracała uwagę członkini jury Patricia Urquiola. Oryginalność tej koncepcji skłoniła nas do wprowadzenia Palafitte do produkcji. Sofa ciągle wygląda świeżo, nie straciła nic ze swojej ponadczasowej sylwetki. Akcenty z litego drewna ocieplają produkt i zwracają uwagę na kwestię środowiska, drewno bowiem łatwo poddaje się renowacji i przetworzeniu.

Rozbudowana baza modułów pozwoli na konfigurowanie dowolnych, praktycznych zestawów o zastosowaniu zarówno domowym, jak i kontraktowym. Oprócz asymetrycznych zestawień z szezlongiem mamy także typowe narożniki, fotele, kilka długości sof, szezlongi wolnostojące oraz podnóżki. Sofa dostępna jest opcjonalnie z dekoracyjną kedrą w kontrastujących kolorach.

Poduchy oparciowe, przypinane do zwartej obudowy na rzepy, wyposażone są w rdzeń, stabilizujący ich kształt i poprawiający komfort.

Siedzisko wypełniono kombinacją pianki wysokosprężystej i półpuchu. Dla wrażliwych na alergeny, i do zastosowania w przestrzeniach publicznych, dostępna jest także wersja z wypełnieniem w całości syntetycznym.

Cechą charakterystyczną Palafitte jest otwarta forma, pozwalająca na sytuowanie go zarówno w przestrzeni otwartej, jak i wobec ściany.

Kolekcję uzupełniają akcesoria. Piękne stoliki drewniane, dostawiana do jednej z aranżacji drewniana konsola, wieszaczek na pled.