Powrót
Sofy

Altair

Comforty_Altair_Towarzystwo_Projektowe_photo_Ernest_Winczyk_2
Comforty_ALTAIR_Grzegorz_Niwinski_Jerzy_Porebski_1051
Comforty_Altair_Towarzystwo_Projektowe_photo_Ernest_Winczyk_1.
Comforty_Altair_Towarzystwo_Projektowe_photo_Ernest_Winczyk_1
Comforty_Altair_Towarzystwo_Projektowe_photo_Ernest_Winczyk_2
Comforty_Altair_Towarzystwo_Projektowe_photo_Ernest_Winczyk_3
Comforty_Altair_Towarzystwo_Projektowe_photo_Ernest_Winczyk_6
Comforty_Altair_Towarzystwo_Projektowe_photo_Ernest_Winczyk_7
Comforty_TowarzystwoProjektowe_Altair_1jpg
Comforty_TowarzystwoProjektowe_Altair_2
Comforty_TowarzystwoProjektowe_Altair_3
Altair-HP-nowosci
Comforty_Altair001
Comforty_Altair002
Comforty_Altair003
Comforty_Altair004
Comforty_Altair005
Comforty_Altair006
Comforty_Altair007
Zapytaj o produkt

"Modułowość, funkcjonalność i zaawansowany, dobrze przemyślany szereg elementów, dających nieograniczone możliwości tworzenia różnorodnych zestawów dla przestrzeni publicznych i biurowych – to najważniejsze walory systemu Altair. Jego oryginalna sylwetka na długo pozostaje w pamięci. Miękkie łuki poduch siedziskowych i oparcia tworzą przyjazne, zapraszające miejsce odpoczynku. Ich rytm, wraz z konsekwentnie zaplanowanymi detalami tapicerskimi, nadaje meblowi wyrazisty, niepowtarzalny charakter. Lekką, unoszącą się nad ziemią sylwetkę akcentują smukłe, charakterystyczne nóżki."

Dodatkowe informacje

Przeznaczenie System sof modułowych przeznaczony
do wnętrz domowych, biurowych i przestrzeni publicznej
Konstrukcja Metalowa rama nośna, elementy tapicerowane wykonane ze sklejki; widoczne elementy konstrukcyjne dostępne w kolorystyce z palety RAL oraz w kolorach z kolekcji Sahara
Siedzisko Pasy tapicerskie, trudnopalna pianka wysoko-sprężysta
Oparcie Trudnopalna pianka wysoko-sprężysta
Podstawa Metalowe nóżki, winylowe ślizgi; nóżki w kolorystyce z palety RAL oraz w kolorach z kolekcji Sahara, miedzi, perłowym mosiądzy i rdzy

Proponowane konfiguracje

Realizacje

Geneza i inspiracje

Choć estetycznie nawiązuje do lat sześćdziesiątych, Altair cechuje bardzo współczesne, strukturalne myślenie projektowe i konstrukcyjne. Idea oparta na powtarzalnych kształtach i detalach wzorniczych pozwala na stworzenie standardowych komponentów do budowy mebla oraz pełne wykorzystanie możliwości zastosowanych materiałów. Zaprojektowane w ten sposób rozwiązania technologiczne umożliwiają personalizowanie elementów kolekcji Altair poprzez kolorystykę części tapicerowanych (oparć w części zewnętrznej i wewnętrznej, oraz siedzisk), jak również widocznych elementów stalowych, które mogą przybrać bardziej lub mniej wyrazisty charakter.

Oprócz kilku rozmiarów modułów kanap, foteli, podnóżków i ławek dostępne są moduły sof i foteli jednostronnie lub dwustronnie otwartych, niezbędnych do budowy narożników. W 2021 wprowadziliśmy więcej modułów, pozwalających na stworzenie oryginalnych, ale przede wszystkim funkcjonalnych stref w obrębie biura, recepcji, stref relaksu, obsługi klienta. System posiada też trzy warianty stolików, spójnie łączących dowolne siedziska w linii prostej, narożnie lub kończąc wybrane siedzisko w miejscu podłokietnika. Opcjonalnie każdy moduł może też być wyposażony w zintegrowane w podłokietnikach, podwójne mikroporty USB. Każdy mikroport USB pozwala ładować i obsługiwać aż dwa dowolne urządzenia mobilne. Dzięki rozbudowanym funkcjom Altair świetnie odnajduje się we współczesnych przestrzeniach publicznych, przestrzeniach recepcyjnych, biurowych czy strefach lobby i klubów hotelowych.

Lakierowane proszkowo części stalowe mebla dostępne są w dowolnych kolorach z palety RAL oraz w lakierach strukturalnych Sahara. Opcjonalnie dostępne jest łączenie różnych tkanin dla części tapicerowanych: siedziska, oparć od strony wewnętrznej czy zewnętrznej.
Lakierowane proszkowo stoliki stalowe dostępne są opcjonalnie z blatami fornirowanymi w kolorach z kolekcji fornirów Comforty, z blatami z marmuru i laminatu Polaris.

Altair zaprojektowało zasłużone Towarzystwo Projektowe, studio o ogromnym dorobku. Związani z nim Grzegorz Niwiński i Jerzy Porębski, profesorowie warszawskiej ASP, mają na swoim koncie wiele projektów mebli miejskich, przystanków, wiat i pawilonów. To także autorzy projektów wnętrz placówek dyplomatycznych. Zaprojektowali ikoniczny system informacyjny nazw ulic i dzielnic Warszawy, który wprowadzono także w innych polskich miastach (Wrocław, Łódź). Ponadto są autorami m.in. zupełnie nowego, swoistego systemu informacji Krakowa, koncepcji remontu i renowacji Dworca Warszawa Centralna czy warszawskiego Traktu Królewskiego. Altair pięknie wpisuje się w ten imponujący dorobek.

Altair znajduje się w kolekcji wzornictwa polskiego Muzeum Narodowego w Krakowie.